نماینده ولی‎فقیه در سیستان و بلوچستان:
مسجد در دین اسلام جلوه و نماد وحدت است

خبرگزاری فارس: نماینده ولی‎فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت: مسجد در دین اسلام جلوه و نماد وحدت است.

خبرگزاری فارس: مسجد در دین اسلام جلوه و نماد وحدت است

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، آیت‎الله عباسعلی سلیمانی عصر امروز در همایش جلوه‎های وحدت در محبت به اهل بیت(ع) در شهرستان آق‎قلا اظهار داشت: خداوند امت اسلامی را به گونه‎ای قرار داد که بر منار تمام مساجد آهنگ توحید و رسالت پیامبر را با شکل منسجم و متحد سر بدهند.

وی افزود: خداوند مسجد را برای عموم و همه فرق قرار داد و یک میلیارد و 700 میلیون نفر مسلمان در دنیا می‎توانند در هر جایی که به نام مسجد است وارد شود و نماز بگذارد و مسجد برای فرق خاص یا مذهب خاصی نیست و همه مسلمین در آن مشترک هستند.

سلیمانی با بیان اینکه همه گروه‎های مسلمانان در مساجد یکدیگر اقامه نماز می‎کنند و هیچ مقامی اجازه ممانعت از خواندن نماز را در مساجد برای مسلمانان ندارد، خاطرنشان کرد: مسجد مسلمین هر مذهب و فرقه سرمایه عموم مسلمانان است و نه سرمایه یه فرقه ویژه، و اینها همه حلقه وصل و جلوه وحدت به شمار می‎آید.

نماینده ولی‎فقیه در استان سیستان و بلوچستان جلوه دیگر امت اسلامی را زیارت نبی مکرم اسلام برشمرد و ابراز داشت: تمام امت اسلامی دل به این کانون دارند و افتخار می‎کنند و سر به آستان نبوی می‎سایند و نبی اکرم اسلام را واسطه فیض و شفاعت قرار می‎دهند.

وی با بیان اینکه ما با داشتن این محورهای وحدت چه باید بکنیم تا اسیر توطئه‎های دشمنان در این خصوص نشویم، افزود: اندیشمندان سال‎ها در این خصوص فکر می‎کنند و برخی‎ها بر این باور هستند که باید هر چیز در این 14 قرن بوده را دور ریخته و به صدر اسلام بر گردیم که اعتقاد سلفیان است و اخباریون نیز بر این باور هستند که عقل نباید درباره دین نظری بدهد و با این احوال باید گفت هزاران سوال که امروزه پیش می‎آید را باید در دل خاک مدفون کرد که البته صحیح نیست.

سلیمانی با اشاره به اینکه فقه اسلام پویا و منطبق با زمان است، اذعان داشت: اسلام هم هرم زمان و هم مکان دارد و به همین دلیل قدرت پاسخ‎گویی به همه سوالات و مقتضیات زمان را دارد.

امام جمعه زاهدان مهدویت را از دیگر جلوه‎های وحدت آفرین خواند و گفت: همه ما به این اعتقاد داریم که امام زمان ما از پیامبر و نسل حضرت فاطمه(ع) است و مصلح امت اسلامی خواهد شد.

وی تاکید کرد: آنهایی که آهنگ تفرقه سر می‎دهند جلساتشان ارزشمند محسوب نمی‎شود و در فردای قیامت ما را به زمان خود محاکمه می‎کنند که عزت اسلام را چگونه دیده‎اید.