در اردیبهشت ماه صورت می‌گیرد
برگزاری دوره‌های مربی‌گری و داوری ورزش‌های جانبازان و معلولان

خبرگزاری فارس: دبیر هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان قزوین گفت: بر اساس تقویم ورزشی فدراسیون، دوره‌های داوری فوتبال و مربیگری گلبال در اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری دوره‌های مربی‌گری و داوری ورزش‌های جانبازان و معلولان

احمد ملاحسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: کلاس‌های داوری درجه 3 فوتبال پنج نفره نابینایان و دوره‌های مربی‌گری درجه 3 گلبال مخصوص نابینایان اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می‌شود.

وی به دوره‌های مربی‌گری درجه 3 دوچرخه‌سواری دونفره نابینایان اشاره کرد و افزود: این دوره‌ها در خرداد ماه امسال برای نابینایان سراسر کشور برپا می‌شود و نابینایان علاقه‌مند می‌توانند برای دریافت مدرک مربی‌گری دوچرخه‌سواری در این کلاس‌ها حضور پیدا کنند.

* اعزام تیم جانبازان و معلولان استان قزوین به مسابقات دوومیدانی کشور

دبیر هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان قزوین پیرامون اعزام تیم جانبازان و معلولان استان قزوین به مسابقات دو و میدانی کشور گفت: تیم دو و میدانی آقایان استان قزوین از سی و یکم فروردین تا دوم اردیبهشت ماه در رقابت‌های دو و میدانی کشور حضور دارد و بلافاصله پس از آن تیم دو و میدانی بانوان استان به مسابقات قهرمانی کشور اعزام می‌شود و این تیم طی دو روز در کشور به رقابت می‌پردازد.

ملاحسینی اضافه کرد: تیم آقایان و بانوان استان قزوین در مجموع با چهار ورزشکار در این رقابت‌ها حضور دارد و ورزشکاران در این رقابت‌ها علاوه بر کسب عناوین قهرمانی برای دعوت شدن به تیم ملی نیز تلاش می‌کنند.

* کمبود امکانات معضل هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان قزوین

ملاحسینی کمبود امکانات را معضل اصلی هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان قزوین عنوان کرد و یادآور شد: در حوزه جانبازان و معلولین 17 رشته آقایان و 9 رشته بانوان فعال هستند و در بخش نابینایان 9 رشته برای آقایان و شش رشته ورزشی برای بانوان در استان قزوین قرار دارد که هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان قزوین با در اختیار داشتن یک سالن اختصاصی بیشتر از این نمی‌تواند پاسخگو معلولان باشد و ظرفیت و امکانات هیئت در همین اندازه است.

وی پیرامون آمار ورزشکاران معلول استان قزوین یادآور شد: استان قزوین در مجموع دو بخش جانبازان، معلولان و نابینایان حدود یک‌هزار ورزشکار دارد که 500 ورزشکار به صورت حرفه‌ای در حال فعالیت هستند و به مسابقات کشوری و برون‌مرزی اعزام می‌شوند، البته با اضافه شدن هیئت همگانی، جمعیت معلولان ورزش کار استان قزوین به 2 هزار و 500 نفر افزایش پیدا می‌کند.