اولاند سارکوزی را در رقابت انتخاباتی شکست داده بود
درگیری لفظی سخنگوی دولت سارکوزی با نفر اول انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه

خبرگزاری فارس: سخنگوی دولت فرانسه در اظهاراتی تند علیه فرانسوا اولاند نامزد نفر اول انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور، وی را "عوام فریب" خطاب کرد.

خبرگزاری فارس: درگیری لفظی سخنگوی دولت سارکوزی با نفر اول انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، به نقل از  آنا، پس از اعلام نتیجه دور نخست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و پیروزی فرانسوااولاند، والری پکرس سخنگوی دولت فرانسه با بیان اینکه سارکوزی در دور دوم انتخابات پیروز می شود، تصریح کرد: فرانسوا اولاند یک عوام فریب است واز این طریق به دنبال کسب رای است،اما نیکلا سارکوزی به صورت منسجم و سازمان یافته با وی رقابت می کند.

وی با انتقاد از سخنان انتخاباتی اولاند در مورد موضوع جذب مهاجر افزود: فرانسوا اولاند گمان می کند که می تواند با چنین رفتاری پیروز انتخابات ریاست‌ جمهوری شود.

روز گذشته پس از اعلام نتیجه نهایی دور نخست انتخابات ریاست جمهوری، فرانسوا اولاند با کسب 28.63 درصد و نیکلا سارکوزی با کسب 27.1 درصد به دور دوم انتخابات رفتند.

اما فرانسوا اولاند کاندیدای حزب سوسیالیست پس از کسب جایگاه نخست در این انتخابات و راهیابی به دور دوم، اعلام کرد که در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری پیروز خواهد شد.

وی گفته بود که "من به دنبال ارتقای ارزش‌های جمهوری فرانسه هستم و این چیزی است که در چند ماه گذشته نیز به مردم گفته‌ام؛ البته نکته مهم و انکارناپذیر این است که نتیجه انتخابات نوعی مجازات برای سارکوزی بود."