دمشق: گروه‌های تروریستی از زمان اعلام طرح عنان جنایت‌های خود را افزایش داده‌اند

خبرگزاری فارس: معاون وزیر امور خارجه سوریه اعلام کرد که گروه‌های تروریستی از زمان موافقت دمشق با طرح"کوفی عنان" فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب، جنایت‌های خود را افزایش داده‌اند.

خبرگزاری فارس: دمشق: گروه‌های تروریستی از زمان اعلام طرح عنان جنایت‌های خود را افزایش داده‌اند

به گزارش فارس به نقل از رسانه‌های سوریه، "فیصل المقداد" در دیدار با هیئت‌های جوانان عربی و بین‌المللی تاکید کرد که گفت‌وگوی ملی تنها راه برون رفت از بحران بدون هیچ گونه دخالت خارجی است.

وی اظهار داشت: هر قدر که سوریه در مسیر برنامه اصلاح فراگیر قدم برمی‌دارد، تبلیغات انحرافی و گمراه‌کننده و جنایت‌های گروه‌های مسلح تروریستی از لحاظ سیاسی و رسانه‌ای بیشتر می‌شود.

مقداد تصریح کرد: از زمان موافقت دمشق با طرح عنان که اجرای آن از 12 آوریل آغاز شد، گروه‌های مسلح به شکل گسترده‌ای جنایت‌های خود علیه غیرنظامیان و نیروهای ارتش و حافظ نظام را افزایش داده‌اند.

از سوی دیگر "قدری جمیل" رئیس هیئت موسوم به "جبهه مردمی برای تغییر و آزادی" معارضان در کنفرانس خبری در مسکو از شورای موسوم به "شورای ملی سوریه" خواست تا اندیشه دخالت بیگانگان در سوریه را کنار بگذارند.

این درحالی است که گروه‌های تروریستی امروز نیز با هدف به شکست کشاندن طرح عنان با منفجر کردن یک بمب در خودروی مدیر مدرسه"جابر بن حیان" در حلب وی را کشتند.