توسط تبلیغات اسلامی گلستان انجام شد
برگزاری همایش جلوه‎های وحدت در محبت به اهل‎بیت در آق‎قلا

خبرگزاری فارس: همایش جلوه‎های وحدت در محبت به اهل بیت در شهرستان آق‎قلا از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان برگزار شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری همایش جلوه‎های وحدت در محبت به اهل‎بیت در آق‎قلا

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، این همایش با حضور نماینده ولی‎فقیه در استان سیستان و بلوچستان، مدیرکل مناطق ویژه سازمان تبلیغات اسلامی کشور، امام جمعه گمیشان، مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان، فرمانده لشگر 30 پیاده گرگان، فرماندار آق‎قلا و علمای شیعه و سنی استان عصر امروز در مصلی آق‎قلا برگزار شد.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان آق‎قلا هدف از این همایش را تجلی وحدت و هم‎اندیشی علمای شیعه و سنی دانست و گفت: در راستایی تحقق این هدف فراخوان مقاله نیز در همین زمینه داشته‎ایم که از سراسر استان گلستان و استان‎های همجوار مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است.

حجت‎الاسلام محمد فرامرزی اظهار داشت: در میان مقالات ارسال شده سه نفر به عنوان مقاله برتر برگزیده شدند که در این همایش از آنها تجلیل به عمل می‎آید.

وی وحدت را کلید پیروزی جامعه اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: همه مسلمانان از هر قوم و فرقه‎ای دارای عقاید مشترک بسیاری هستند که موجبات وحدت و همدلی را در بین آنها فراهم می‎سازد.

فرامرزی با بیان اینکه حفظ وحدت یکی از واجبات دینی است، تصریح کرد: تمام جوامع چه دینی و چه غیردینی بر وحدت و همدلی امت خود تاکید دارند و علاوه براینکه یک مسئله مهم دینی است یکی از نیازهای اجتماعی جامعه بشری نیز محسوب می‎شود که موجبات رشد وتعالی جامعه را فراهم خواهد ساخت.