طی مراسمی
طرح مودت در بقعه متبرکه امامزاده نجمه خاتون مجد برگزار شد

خبرگزاری فارس: طی مراسمی طرح مودت بقعه متبرکه امامزاده نجمه خاتون مجد با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی و خیران و واقفان برگزار شد.

خبرگزاری فارس: طرح مودت در بقعه متبرکه امامزاده نجمه خاتون مجد برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بشرویه، سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه صبح امروز در مراسم برگزاری طرح مودت امامزاده نجمه خاتون مجد اظهار داشت: این طرح با هدف آشنایی با بقاع متبرکه و فعالیت‌های اوقاف و هیئت امنا برگزار شده است.

حجت‌الاسلام دادخدا‌ خدایی ادامه داد: از آن‌جا که بودجه و اعتبارات دولتی و نذورات ضریح، کفاف تجهیز و ساماندهی بقاع متبرکه را نمی‌دهد و با توجه به جایگاه امامزادگان در بین مردم و اعتقاد قلبی به آنها و ضرورت آبادانی و عمران این بقعه متبرکه، کمک‌های خیران و واقفان جمع‌آوری می‌شود.

وی افزود: از آن‌جا که تقویت و رشد آموزه‌های دینی و اعتقادی مردم و به ویژه معیارهای حق و حقیقت از این اماکن متبرکه جلوه‌گری می‌کند و با توجه به اینکه نسبت امامزاده نجمه خاتون با 24 واسطه به امام سجاد(ع) برمی‌گردد لازم است در راستای تقویت ابعاد و ساختار دینی و معنوی مردم نسبت به تقویت بنیه عمران و آبادانی این مکان مقدس التفات بیشتری شود.

خدایی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بقاع فرهنگی باید به قطب فرهنگی کشور تبدیل شود، یادآور شد: در بشرویه تعداد 165 بقعه، مسجد و حسینیه وجود دارد که باید با همت خیران و واقفان برنامه‌ریزی در راستای فراهم کردن ظرفیت و بستر مناسب در بقاع متبرکه تلاش شود.

امام جمعه موقت بشرویه نیز در این مراسم با ذکر مثال‌هایی درباره انفاق اظهار داشت: انفاق و خدمات مردم این شهرستان محدود به بقاع متبرکه و اماکن مذهبی نیست بلکه این انفاق از مرزهای کشور خارج شده و نمونه آن در کمک‌های مردمی به عتبات عالیات می‌درخشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر‌حدادیان افزود: دو مرحله اعزام نیروهای انسانی برای بازسازی و مرمت مرقد امامان در کاظمین، کربلا، سامرا و نجف و ساخت هیئت‌های مذهبی در جوار مرقد امام رضا (ع) برای عزاداری از نمونه‌های دیگر انفاق مردم این شهرستان بوده است.

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی نیز با بیان اینکه بیش از 100 بقعه در مدت 9 ماه در استان خراسان‌جنوبی به ثبت رسیده است، اذعان کرد: این حرکت نشان از توجه و التفات خاص مسئولان و واقفان به امر آبادانی و توسعه اماکن مذهبی است.

حجت‌الاسلام محمد‌طاهر گرایلی به فلسفه و فضیلت وقف و علت نیازمندی به وجود بقاع متبرکه اشاره کرد و ادامه داد: به پشتوانه موقوفات، مجالس عزاداری رونق پیدا می‌کند و تفکر شیعی با وجود تمام فشارها گسترش می‌یابد.

مسئول هیئت امنای امامزاده نجمه خاتون مجد نیز گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های هیئت امنا برای عمران و آبادانی و فضاسازی برای رفاه حال زائران و مجاوران ارائه کرد.

علی فیروزی مهم‌ترین مشکل در این بقعه را راه و مسیر ارتباطی دانست و افزود: از برنامه‌های این هیئت امنا احداث مسجد در جوار بقعه متبرکه است.