همزمان با ایام فاطمیه
مراسم "10 روز، 10 تعزیه" در شاهرود برپا می‏شود

خبرگزاری فارس: مراسم "10 روز، 10 تعزیه" به مناسبت ایام فاطمیه در کانون جوانان بسیج شاهرود برگزار می‏شود.

خبرگزاری فارس: مراسم "10 روز، 10 تعزیه" در شاهرود برپا می‏شود

مسئول کانون جوانان بسیج شاهرود امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شاهرود با اعلام این خبر اظهار کرد: این برنامه دومین فعالیت مهم خانه هنر شهید "نادری" است که با دعوت از گروه‏های تعزیه فعال شهرستان هر روز در کانون بسیج اجرا می‏شود.

حمید دامغانی به هدف برگزاری این مراسم اشاره کرد و افزود: اهمیت و ارزش تعزیه در فرهنگ شیعه تا آنجاست که به عنوان بلندگویی برای نشر تفکرات شیعه مورد استفاده بوده است؛ اما این هنر اصیل مدتی مورد بی‏مهری قرار گرفته است.

مسئول کانون جوانان بسیج شاهرود تصریح کرد: با توجه به اینکه گرامیداشت شهادت حضرت زهرا (س) مورد تأکید همه بزرگان و مراجع است؛ تلاش شد تا در ایام فاطمیه نمایش 10 روز، 10 تعزیه نیز برگزار شود.

وی در ادامه گفت: پس از شناسایی گروه‏های نمایشی تعزیه شهرستان، از آنها دعوت شد تا هر گروه یک برنامه را انجام دهند و در مدت 10 روز، 10 گروه تعزیه از نقاط مختلف شهرستان شاهرود در کانون جوانان بسیج تا روز شهادت حضرت زهرا (س) به اجرای تعزیه می‏پردازند.

دامغانی در پایان با قدردانی از فرمانده سپاه شاهرود افزود: این طرح با حمایت‏های فرماندهی و مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شاهرود فعالیت خود را آغاز کرده است.

مسئول کانون جوانان بسیج شاهرود یادآور شد: گروه‏های دعوت شده از روستاهای کالپوش، نردین، قلعه آقا عبدالله، خیج، جیلان، دیزج و شهرهای شاهرود، بسطام و رویان هستند و به اجرای تعزیه‏های واقعه عاشورا، اسارت اهل بیت، شهادت حضرت رقیه (س)، شهادت حضرت علی (ع) و فاطمه (س) و ذبح حضرت اسماعیل می‏پردازند.