کارشناس پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان:
باران همراه با طوفان سیستان و بلوچستان را فرا گرفته است

خبرگزاری فارس: کارشناس پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از روز گذشته بارش باران همراه با طوفان شهرهای سیستان‌و بلوچستان را فرا گرفته است.

خبرگزاری فارس: باران همراه با طوفان سیستان و بلوچستان را فرا گرفته است

حسینعلی حسین‌آبادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: با تقویت سامانه بارش‌زای حاکم بر جو استان، رشد ابر وزش تندبادهای موقتی، رگبار و رعد و برق در نقاط استان به ویژه نواحی مرکزی، جنوبی و سواحل پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه برای ارتفاعات مرکزی بارش تگرگ انتظار می‌رود افزود: احتمال جاری شدن روان‌آب و آبگرفتگی معابر عمومی نیز وجود دارد.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از روز گذشته تاکنون در زاهدان پنج میلی‌متر، زابل سه، زهک پنج، خاش 7.5، میر جاوه پنج، سراوان دو، ایرانشهر هفت، بزمان یک میلی‌متر، راسک 22.5 میلی‌متر، نیکشهر هشت میلی‌متر و کنارک یک میلی‌متر بارش باران گزارش شده است.

حسین آبادی تصریح کرد: همچنین در نصرت آباد سرعت باد به 84 کیلومتر در ساعت رسید و دید افقی را به 300 متر کاهش داد.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی سیستان‌و بلوچستان خاطرنشان کرد: در چابهار نیز سرعت طوفان به 72 کیلومتر در ساعت و دید افقی را به 500 متر کاهش داد.

وی بیان کرد: با فعالیت این سامانه تا اوایل هفته آینده متوسط دمای هوا طی سه روز آینده کاهش می یابد به طوری که دمای هوای زاهدان صبح امروز نسبت به روز گذشته هفت درجه خنک‌تر شده است.