بنا به توصیه دادگاه عالی "لاهور"
دولت ایالتی "پنجاب "حفاظت از مؤسس "لشکر طیبه" را بر عهده می‌گیرد

خبرگزاری فارس: دادگاه عالی "لاهور" از مقامات دولتی ایالت "پنجاب" و فدرال دولت خواست که تا 25 آپریل پاسخ درخواست "حافظ سعید" رهبر حزب "جماعه الدعوه" مبنی بر تأمین امنیت وی را بدهند.

خبرگزاری فارس: دولت ایالتی "پنجاب "حفاظت از مؤسس "لشکر طیبه" را بر عهده می‌گیرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در لاهور، حافظ سعید رهبر حزب جماعه الدعوه پس از اینکه آمریکا برای دستگیری وی جایزه تعیین کرد، در دادخواستی از دادگاه عالی لاهور خواست تا امنیت جانی وی را تأمین کند.

وی گفته است: آمریکا برای دستگیری وی و همرانش جایزه تعیین کرده که این اقدام در راستای خشنودی هند انجام شده است.

رهبر حزب جماعه الدعوه ادعا کرده است: این اقدام آمریکا نوعی دخالت در امور داخلی پاکستان می باشد و به همین خاطر وی از دادگاه لاهور خواسته است تا دولت ایالتی پنجاب را مأمور حفظ جان و امنیت وی و همرانش کند.

"شیخ عظمت سعید" رئیس دادگاه عالی لاهور نیز پس از استماع دادخواست حافظ سعید درخواست وی را برای اجرا به دولت ایالتی پنجاب فرستاد.

رئیس دادگاه عالی لاهور نگران این است که مأموران امنیتی با تأخیر پاسخ این دادخواست را بدهند، زیرا این مسئله یک مسئله حساس کشوری است.

آمریکا برای دستگیری حافظ سعید رهبر حزب مذهبی "جماعت الدعوه پاکستان" و مؤسس "لشکر طیبه" مبلغ 10 میلیون دلار و برای یافتن "عبدالرحمان مکی" یکی دیگر از رهبران این گروه مبلغ 3 میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

حافظ سعید یکی از مظنونین حادثه انفجار بمبئی هند در سال 2008 میلادی است که منجر به کشته شدن 166 تن در این شهر شد.

اگرچه سعید به همین اتهام مدتی در بازداشت خانگی بود اما دادگاه لاهور وی را از تمام اتهامات وارده تبرئه و او را آزاد کرد.

"در همین حال، "محمد یحیی مجاهد" سخنگوی گروه جماعت الدعوه با محکوم کردن تعیین جایزه برای دستگیری "حافظ محمد سعید" رهبر این گروه و "حافظ عبدالرحمان مکی" گفت: آمریکا از ترس تلاش این رهبران برای جلوگیری از بازگشایی مسیر ناتو و قطع حمله پهپادهای این کشور به این شیوه متوسل شده است.