با فروکش کردن سیلاب
ارتباط ۷ روستای مرزی راز و جرگلان برقرار شد

خبرگزاری فارس: سرپرست مدیریت بحران خراسان شمالی گفت: ارتباط ۷ روستای مرزی بخش راز و جرگلان شهرستان بجنورد که به علت بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب از اوایل صبح امروز مسدود شده بود با فروکش کردن سیل و بازگشایی شد.

خبرگزاری فارس: ارتباط ۷ روستای مرزی راز و جرگلان برقرار شد

محمد آورین دقایقی پیش در گفت‌وگوی تلفنی با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت:‌ مسیر ارتباطی این روستاها با تلاش راهداران بازگشایی و هم‌اکنون رفت‌ و آمد در این مناطق برقرار است.

وی همچنین با اشاره به اینکه محور ارتباطی آشخانه به شهر کلاله در گلستان به خاطر جاری شدن سیل در حدفاصل محور گرماب از ابتدای صبح امروز تاکنون مسدود شده است، تصریح کرد: البته در جوار این محور راه دسترسی موقتی ایجاد شده که تنها در صورت مساعد بودن شرایط جوی و عدم بارش تردد در این مسیر امکان‌پذیر است.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه سیل امروز همچنین خسارات زیادی به باغات و دیوار ساحلی دهستان بدرانلو وارد کرده است، افزود: سیل همچنین باعث آبگرفتگی برخی از منازل روستای جوشقان و اراضی کشاورزی این روستا شده است.

به گفته آروین راه کتلی نیز به دلیل جاری شدن سیلاب برای ساعاتی مسدود شده بود که با تلاش راهداران این محور ارتباطی نیز ساعت 16 بازگشایی شد.

سرپرست مدیریت بحران خراسان شمالی گفت: بارش شدید باران همچنین سبب آبگرفتگی در معابر بجنورد به ویژه در میدان کارگر شده است که تلاش شهرداری برای بازگشایی معابر مذکور ادامه دارد.

آروین با اشاره به اینکه این ستاد از سه روز قبل هشدارهای لازم را در خصوص بارش شدید باران و جاری شدن سیل داده بود، تصریح کرد:  همچنین برای مقابله با سیل تمام مسیل‌های بش‌قارداش تا باباامان مورد بازدید قرار گرفت و بازگشایی شد.

به گزارش فارس جاری شدن سیل در دو هفته قبل در خراسان شمالی نیز سبب خسارات 16 میلیارد ریالی به بخش‌های راه، کشاورزی، منازل و... شد.